Jazda na koni

Pre všetky vekové skupiny

Na ranči máme plemenné kone, prevažne kone plemena Quarter Horse z USA a Talianka, ktoré sú cvičené na westernové jazdenie.  Okrem toho vlastníme aj španielske z Andalúzie a arabské plnokrvníky z Egypta a Kuvajtu. Taktiež Shagia Araby z Topolčianok a Painthorse z USA.

V stajni je k dispozícii 10 miest na ustajnenie koní.

Pod vedením skúsených inštruktorov zabezpečíme kurzy jazdenia pre začiatočníkov aj pokročilých, prípadne jazdu v kroku na jazdiarni pre tých, ktorý chcú skúsiť vidieť svet z konského chrbta po prvý krát.

Vážnejším záujemcom, ktorý sa majú na pláne venovať koňom dlhodobejšie pripravíme program s kompletnou výučbou ako sa o koňa starať, sedlať, cvičiť a rozmaznávať.

Skúseným jazdcom zorganizujeme atraktívne výlety na konskom chrbte do okolitej prírody, ktoré môžu trvať od jednej hodiny až po niekoľkodňové traily v okolitých horách.

Leto

Relax, pohoda, oddych…

V čase dovoleniek a prázdnin máme pre deti pripravené tematické Indiánske tábory. Deti sa naučia a zdokonalia pri práci s koňmi, jazde na koni, ktorá je súčasťou tábora, v orientácii v teréne a zručnosti.

Pri peknom počasí sú ubytované v indiánskych stanoch. Okrem toho sa organizujú s poznávacie zájazdy historických pamiatok, turistické výlety, návšteva kúpeľov.

Organizujeme rôzne westernové show, rodeo a atraktívnu ukážku práce amerických kovbojov pri zháňaní dobytka.

Zima

…sneh, sneh, sneh…

V zimnom období ponúkame atraktívnu možnosť skijoringu, teda ťahanie lyžiara za koňom alebo zimnú vychádzku na saniach v záprahu.

Pre lyžiarov zabezpečíme odvoz do neďalekých lyžiarských stredísk.